STRONA GŁÓWNA
- Pożyczka gotówkowa

INFORMACJE O POŻYCZKACH
- Pożyczka gotówkowa w banku
- Pożyczka gotówkowa w firmie pozabankowej
- Różnica między pożyczką bankową a pozabankową
- Pożyczki online, czyli jak uzyskać pożyczkę przez internet
- Z jakimi kosztami wiąże się wzięcie pożyczki

- Pożyczki pozabankowe
- Pożyczki gotówkowe online

POPULARNE POZABANKOWE POŻYCZKI GOTÓWKOWE
- Filarum
- Vivus
- Net Credit
- Alfa Kredyt
- Soho Credit
- Smart Pożyczka
- Szybka Gotówka
- VIA SMS
- Wonga
- Ekspres Kasa
- Pożyczka Plus
- Pożyczkomat
- Ekspres Pożyczka
- Cashper
- Extra Portfel
- Net Gotówka
- Cash Sport
- SMS Kredyt
- SMS 365
- Incredit
- Zaplo
- Provident
 


Jeśli jest ci potrzebna szybka pożyczka gotówkowa online,
sprawdź aktualne porównanie chwilówek internetowych


Pożyczka gotówkowa w banku

Banki mogą udzielać zarówno kredyty gotówkowe, jak i pożyczki gotówkowe. Z kolei pożyczki gotówkowe mogą być udzielane także przez instytucje pozabankowe, które nie są jednak uprawnione do udzielania kredytów. Różnica między pożyczkami bankowymi, a kredytami ma raczej charakter formalny. Pożyczki są regulowane przez przepisy kodeksu cywilnego, natomiast kredyty przez przepisy prawa bankowego, stąd tylko banki mogą ich udzielać.

Z perspektywy klienta, różnice między pożyczką, a kredytem gotówkowym dotyczą przede wszystkim takich kwestii jak: maksymalna wysokość pożyczki, maksymalny okres spłaty, a także formalności, jakie należy spełnić ubiegając się o pożyczkę/ kredyt. Pożyczki może udzielić każdy, kto posiada gotówkę. Kredyt gotówkowy może przyznawać jedynie instytucja finansowa objęta nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, co w praktyce oznacza, że kredyty gotówkowe są udzielane przez banki ze środków złożonych w depozytach przez klientów banków. W przypadku pożyczki gotówkowej pożyczkobiorca ma prawo wydać pożyczoną kwotę na dowolny, wybrany przez siebie cel i nie musi deklarować na co przeznaczona będzie pożyczona gotówka. Zaciągając kredyt gotówkowy, trzeba natomiast niekiedy (nie zawsze) dokładnie określić cel, na jaki przeznaczone zostaną pożyczone pieniądze. W przypadku kredytu bank nie jest właścicielem pożyczanych pieniędzy- należą one do klientów.

Kredyt gotówkowy jest w istocie "bezgotówkowy" dlatego, że kwotę kredytu otrzymujemy na wskazany rachunek bankowy. Kredyt gotówkowy jest zwykle tańszy od pożyczki, ale w przypadku kredytów banki stawiają swoim klientom większe wymagania formalne. Procedura otrzymania pożyczki w banku jest znacznie prostsza niż w przypadku kredytu, ale dotyczy zwykle mniejszych kwot. Bank jest skłonny pożyczać pieniądze na łagodniejszych zasadach tylko do pewnego poziomu zadłużenia.

Maksymalna kwota pożyczek, dla której banki nie wymagają zabezpieczenia wynosi zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych i może dotyczyć okresu spłaty ok. 3-5 lat. Większość ofert pożyczek bankowych skierowana jest do osób, które potrzebują zastrzyku gotówki, ale nie mogą skorzystać np. z kredytu hipotecznego czy kredytu gotówkowego. Pożyczka jest przeznaczona dla osób potrzebujących mniejszej kwoty, szybciej dostępnej i na mniej restrykcyjnych warunkach. 

W przypadku pożyczek banki akceptują szeroki zakres źródeł dochodu, w tym umowę zlecenia oraz umowę o dzieło. Do określonej kwoty bank może bazować jedynie na oświadczeniu wnioskodawcy i nie żąda zabezpieczenia dla pożyczonej kwoty. W granicach określonej kwoty pożyczki bank może żądać tylko wyciągu z konta. Wymagany jest jedynie dowód osobisty oraz odpowiedni dokument potwierdzający uzyskiwany dochód – albo oświadczenie, albo zaświadczenie.

Formalności związane z pożyczką załatwiane są zwykle podczas jednej wizyty w oddziale banku, albo przez Internet. Oprocentowanie wynosi ok. 8 - 16% i jest uzależnione przede wszystkim od kwoty pożyczki oraz oceny zdolności finansowych klienta. 


(C) 2015 - pozyczkagotowkowa.edu.pl - serwis edukacyjny poświęcony pożyczkom gotówkowym w Polsce.
Zawarte na tej stronie informacje mają jedynie charakter poglądowy i nie należy ich traktować jako porady, zachęty czy podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań finansowych. Mimo dołożenia wszelkich starań właściciel strony nie gwarantuje ich aktualności i nie może odpowiadać za ewentualne nieścisłości.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.