STRONA GŁÓWNA
- Pożyczka gotówkowa

INFORMACJE O POŻYCZKACH
- Pożyczka gotówkowa w banku
- Pożyczka gotówkowa w firmie pozabankowej
- Różnica między pożyczką bankową a pozabankową
- Pożyczki online, czyli jak uzyskać pożyczkę przez internet
- Z jakimi kosztami wiąże się wzięcie pożyczki

- Pożyczki pozabankowe
- Pożyczki gotówkowe online

POPULARNE POZABANKOWE POŻYCZKI GOTÓWKOWE
- Filarum
- Vivus
- Net Credit
- Alfa Kredyt
- Soho Credit
- Smart Pożyczka
- Szybka Gotówka
- VIA SMS
- Wonga
- Ekspres Kasa
- Pożyczka Plus
- Pożyczkomat
- Ekspres Pożyczka
- Cashper
- Extra Portfel
- Net Gotówka
- Cash Sport
- SMS Kredyt
- SMS 365
- Incredit
- Zaplo
- Provident
 


Jeśli jest ci potrzebna szybka pożyczka gotówkowa online,
sprawdź aktualne porównanie chwilówek internetowych


Rodzaje kosztów związanych z pożyczką gotówkową

Podstawowym kosztem pożyczki jest oprocentowanie. Oprocentowanie wynika z regulaminu udzielania pożyczek, który powinien być dostępny dla klienta przed podpisaniem umowy. Każda instytucja zajmująca się udzielaniem pożyczek posiada własny regulamin i własną tabelę opłat i prowizji, zgodnie z którymi naliczane są opłaty od każdej zaciągniętej pożyczki. Popularną wśród pożyczkodawców opcją jest udzielanie pierwszej pożyczki za darmo. Takich firm jest już sporo (zobacz: pożyczka za darmo - zestawienie firm). Oznacza to, że zadłużając się pierwszy raz w danej instytucji nie płacimy żadnych odsetek. Koszty są naliczane dopiero przy każdej kolejnej pożyczce. Jest to spora pokusa, która powoduje, że po pierwszej pożyczce nabieramy ochoty na dalszą współpracę, która z czasem okazuje się znacznie droższa. Dla ostrożnych klientów, którzy pożyczają w drodze wyjątku, w "sytuacji podbramkowej" jest to spory atut. Dla nałogowych pożyczkobiorców może to być pierwszy krok do spirali zadłużenia. Darmowe pierwsze pożyczki dotyczą jednak niewielkich kwot.

Oprocentowanie pożyczek jest zwykle wyższe niż kredytów gotówkowych. Instytucje pozabankowe rekompensują wysokie ryzyko spłaty w postaci drogiej obsługi pożyczki. Podstawą porównania ofert powinna być rzeczywista stopa oprocentowania.

Należy pamiętać, że instytucje finansowe oferujące pożyczki są zobowiązane, by poinformować o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania pożyczki. Zgodnie z tzw. „ustawą antylichwiarską” maksymalny koszt oprocentowania pożyczki nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej NBP, której aktualną wysokość można sprawdzić na stronie Narodowego Banku Polskiego. 

Pierwszą opłatą, która musi zostać uiszczona przed otrzymaniem pożyczki internetowej może być koszt tzw. przelewu weryfikacyjnego. Jest to symboliczna kwota, która musi zostać przelana z konta, na które ma zostać udzielona pożyczka. Taka opłata może zostać potraktowana jako prowizja, ale w przypadku większych kwot pożyczki prowizja stanowi konkretny, już nie symboliczny wydatek. Prowizja powiększa więc całkowity koszt pożyczki.

Niektóre firmy stosują stałą opłatę prowizyjną, inne uzależniają ją od kwoty pożyczki i okresu pożyczki.

Im większa kwota pożyczki, tym wnikliwsza weryfikacja dochodów i historii kredytowej oraz szerszy zakres wprowadzanych zabezpieczeń. Dla małych kwot (kilkaset złotych) mogą nie być stosowane żadne zabezpieczenia i prowizje. Dla kwot sięgających kilkuset tysięcy złotych wprowadzane są zwykle prowizje i obowiązkowe ubezpieczenia, stanowiące warunek udzielenia pożyczki.

Warunkiem otrzymania pożyczki może być opłacenie ubezpieczenia, np. na wypadek utraty źródła dochodów. Oprócz tego należy być przygotowanym na opłatę przygotowawczą, która wynika z konieczności przygotowania odpowiedniego wniosku o udzielenie pożyczki. Dodatkowe koszty pożyczki mogą wynikać także z tzw. obsługi domowej, tzn. kiedy pracownik firmy przychodzi do nas z gotówką do domu. Znacznie tańsza jest tzw. opcja przelewu, kiedy kwota zostaje przelana na konto klienta. Istotnym elementem jest możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki oraz związane z tym dodatkowe koszty. Jeśli mamy pewność wcześniejszej spłaty, warto także na to zwrócić uwagę. 


(C) 2015 - pozyczkagotowkowa.edu.pl - serwis edukacyjny poświęcony pożyczkom gotówkowym w Polsce.
Zawarte na tej stronie informacje mają jedynie charakter poglądowy i nie należy ich traktować jako porady, zachęty czy podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań finansowych. Mimo dołożenia wszelkich starań właściciel strony nie gwarantuje ich aktualności i nie może odpowiadać za ewentualne nieścisłości.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.